Čarodějný rej:

jezdíme vždy v pátek. Autobus od MŠ odjíždí v 8:20 hod.

Aktivity a plán činností.
  • Keramika-dětem se nabízí možnost práce s keramickou hlínou, kdy výrobky vlasnoručně glazují a ty si následně vypalujeme v keramické peci.
  • Léčebně rehabilitační dýchání hrou na flétnu – podporuje správné brániční dýchání a provádí dechovou rehabilitaci. Dle zájmu dětí.
  • Cvičení jógy – pokládá základ tělovýchovnému zázemí s vazbami na ostatní formy cvičení. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou.
  • Cvičení na míčích – s dětmi využíváme k posílení svalstva těla rehabilitačních míčů velkých i malých měkkých. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou
  • Skupina Předškoláček- ve skupině u dětí posilujeme rozvoj psychomotoriky, rozvoj řeči, pravolevé a prostorové orientace. Pomocí písně a pohybu s hudbou dojde k celkovému uvolnění dítěte Rytmus zlepšuje pohybovou koordinaci, grafické vzory k písním, „psaní“ na tabuli a grafické listy prováděné v rytmu prohlubují koncentraci pozornosti a názornou paměť. Předškoláčka zařazujeme pravidelně jednou týdně ve skupinové práci po dobu 30 minut.
  • Logopedická prevence je zařazována v průběhu dne jako činnost individuální či skupinová. Pracujeme na základě předešlého odborného posouzení a doporučení logopeda.S dětmi pracuje školený logopedický asistent.
  • Dramatická výchova – prolíná činnostmi v průběhu vzdělávací nabídky mateřské školy. Posiluje sociálně komunikační schopností dětí. Jejím vyvrcholením je každoroční pohádka, jejíž herecké postavy ztvárňují děti.
  • Seznamování s výpočetní technikou – v průběhu dne mají děti možnost seznamovat se možnostmi výpočetní techniky. Využívány jsou v rámci Národního plánu obnovy pořízeny roborické pomůcky a tablet.V jednoduchých, předškolákům přiměřených programech dochází k procvičování práce na obrazovce, k plošné orientaci, k jednoduchému programování robotických hraček. Děti plní rozmanité úkoly a naučí se orientovat v fotografickém albu mateřské školy.
  • Adaptační program - každý čtvrtek od 14,30-15,30 hod. nás mohou v MŠ navštěvovat rodiče s dětmi, které prozatím do MŠ nedochází. Děti se seznámí  s prostředím, zapojí se do her nebo se jen  volně podle svého zájmu s rodiči účastní her.

Plán činností školního roku 2023-24.664 kB